چگونه یک شرکت طراحی سایت مناسب پیدا کنیم؟
در حال حاضر به جرات می توان گفت هزاران شرکت طراحی وب سایت در ایران وجود دارد. انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب کار دشواری است . این که یک وب سایت خوب می تواند به توسعه کسب و کار شما کمک کند و یک وب سایت بد می تواند باعث از دست دادن مشتریان شما شود، یک واقعیت است.

در حال حاضر به جرات می توان گفت هزاران شرکت طراحی وب سایت در ایران وجود دارد. انتخاب یک شرکت طراحی سایت مناسب کار دشواری است . این که یک وب سایت خوب می تواند به توسعه کسب و کار شما کمک کند و یک وب سایت بد می تواند باعث از دست دادن مشتریان شما شود، یک واقعیت است.

وب سایت خوب بیانگر شخصیت شرکت (و یا فعالیت) شماست.

این مهم است که بازدید کننده وب سایت بتواند به راحتی با وب سایت شما ارتباط برقرار کند و بداند که وب سایت در چه موردی است و چه کاری انجام می دهد. مشخص کردن بازدیدکنندگان هدف، تهیه محتویات مناسب برای وب سایت، ایده های ارائه شده و کلیه کارهایی که در آینده قرار است در توسعه وب سایت انجام داده شود، باعث می شود لیست شرکت های طراحی سایت که توانایی انجام کار مورد نظر شما را دارند کوتاهتر شود.

در زیر سوالاتی مطرح شده که قبل از انتخاب شرکت طراحی سایت باید به آن پاسخ دهید.

 • - آیا نمونه کارهای آن شرکت طراحی سایت، رساء، تاثیر گذار و جذب کننده است؟نمونه کار طراحی سایت شرکت ما را ببینید.
 • - آیا می توانید با تعدادی از مشتریان قبلی آنها تماس بگیرید و نظرشان را درباره آن شرکت طراحی سایت جویا شوید؟
 • - آیا شرکت طراحی سایت مورد نظر استانداردهای تعریف شده ای برای انجام پروژه هایش دارد؟
 • - آیا آنها می توانند طراحی سایت شما را دقیقاً در همان زمانی که مورد نظر شماست انجام دهند؟
 • - آیا گروه ، فرد و یا شرکت طراحی سایت مورد نظر کار خود را در یک دفتر انجام می دهد (می دهند) یا در خانه فعالیت می کنند؟
 • - نحوه پشتیبانی (اعم از نگهداری، توسعه، ورود اطلاعات و اضافه کردن بخش های جدید) آن شرکت طراحی سایت به چه صورت است و هزینه آن چه قدر است؟ نحوه پشتیبانی وب سایت های طراحی شده ما را ببینید.
 • - آیا نرم افزارهای متن باز (open sourec) استفاده می کنند یا از نرم افزار تولیدی خود استفاده می کنند؟ استفاده از نرم افزارهای مدیریت محتوای متن باز مانندjoomla و wordpress به خودی خود ایرادی برای شرکت طراحی سایت محسوب نمی شود. در واقع آنچه باعث ایجاد اشکال می شود عدم توانایی طراحان وبی است که از این نرم افزارها استفاده می کنند دانش برنامه نویسی کافی برای توسعه آنها ندارند. همچنین با توجه به متن باز بودن این گونه نرم افزارها، باید هزینه طراحی بسیار پائینی داشته باشد.
 • - آیا محدودیت ها و قابلیت های نرم افزارهای مورد استفاده خود را به طور کامل برای شما شرح می دهند؟
 • - آیا زمان لازم توسط شرکت برای بررسی نوع کسب و کار رقبای شما و ارائه راهکارهای مناسب قبل از شروع کار ( و یا در حین انجام پروژه طراحی سایت) گذاشته می شود؟
 • - وب سایت خودشان چه طور به نظر می رسد؟
 • - آیا شما مستقیماً می توانید با برنامه نویس و گرافیست پروژه در ارتباط باشید؟
 • - آیا با یک تیم روبرو هستید یا کلیه کارهای پروژه اعم از ثبت دامنه و ایجاد فضای میزبانی، طراحی گرافیکی پوسته سایت،htmlکردن صفحات، برنامه نویسی و تست پروژه توسط یک نفر انجام می شود؟ با اعضاء تیم طراحان وب هخامنش آشنا شوید.
 • - آیا هزینه های اعلام شده با خدمات ارائه شده تناسب دارد؟ معمولاً هزینه های بسیار پائین و بسیار بالا تامل برانگیزند. در صورتی که می خواهید وب سایت منحصر به فردی داشته باشید و در میان رقبای خود حرفی برای گفتن داشته باشید برای کار خود زمان بگذارید و در انتخاب طراح وب سایت خود دقت بیشتری داشته باشید. همچنین برای یک کار ارزشمند به اندازه هزینه کنید.
میزان اهمیت
ایمیل
توضیحات
ارسال