سئو (SEO) | بهینه سازی وب سایت

سئو (بهینه سازی وب سایت)

به زبان ساده سئو (SEO) یا بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجو به مجموعه کارهایی گفته می شود که بر روی یک سایت انجام می گیرد تا وب سایت با عبارات مشخصی در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو ( به ویژه گوگل) نمایش داده شود.

برخی از این کارها (کارهای سئو) مربوط به نرم افزار وب سایت و ساختار آن است که استانداردها و حداقل هایی را رعایت کرده باشد و بخش دیگری از آن به اطلاعات و نحوه قرار گرفتن اطلاعات در سایت مربوط می شود.

 

چه مدت زمان برای سئو لازم است؟

کار بر روی سئو یک وب سایت بعد از راه اندازی سایت آغاز می شود و بسته به عبارات مورد نظر ممکن است از چند روز تا چند ماه طول بکشد. در واقع رقبای شما نیز می خواهند در صفحه اول گوگل باشند، پس سئو کاری است رقابتی و در این رقابت که مانند کنکور است قوی ترها برنده خواهند بود. بنابراین هرچه عبارات سئو سخت تر باشند، زمان و هزینه بیشتری را طلب می کند. همچنین موتورهای جستجو ضمانت نمی کنند که وب سایت شما همواره در صفحه اول نتایج باقی بماند. پس نیاز است که از سئو وب سایت مراقبت کنید.

هزینه و زمان سئو به چه عواملی بستگی دارد؟

میزان سختی رقابت در سئو پس از بررسی عملکرد وب سایت رقبای شما و حتی میزان دانش آنها نسبت به اینترنت قابل تشخیص خواهد بود. به طور مثال عبارت “موبایل” بسیار عبارت عمومی و پر استفاده ای است و کار زیادی را برای سئو طلب می کند تا عبارت ” فروش فرش ابریشم تبریز”. وب سایت رقبا نیز در میزان سختی کار سئو موثر است. به طور مثال اگر وب سایت رقبای شما حاوی اطلاعات ارزنده ای است و به طور پیوسته به روز می شود و بازدید مناسبی دارد و کاملا در حیطه کاری شما شناخته شده اند، احتمالا راهی دشوار برای سئو وب سایت خود دارید .

 

شما هر آنچه برای انجام سئو وب سایت خود احتیاج دارید را می توانید توسط ما انجام دهید. در راهنمای زانیکس نحوه انجام کارهای مقدماتی سئو به همراه نحوه تهیه مطلب مناسب برای سئو آموزش داده شده است.

 

برخی از نمونه کارهای سئو انجام شده توسط ما

ما نمونه‌های بسیار موفقی در این زمینه داریم که در زیر به برخی از آنها اشاره شده است :

وب سایت کلید واژه رتبه در گوگل
شرکت دمنده
www.damandeh.com
هواکش 1
هواکش صنعتی 1
هواکش خانگی 1
هواکش آکسیال 1
هواکش رادیال 1
شرکت کاروان گردشگری آپادانا
www.niloofarabi.ir
ماساژ 3
ماساژ تایلندی 1
ماساژ سوئدی 1
ماساژ سر 6
مرکز پشتیبانی انفورماتیک ایران
www.myfaxoa.ir
فکس سرور 1
دستگاه فکس سرور 1
فکس تحت شبکه 1
فکس تحت وب 4
پارسه برد
www.parsehboard.com
تولید تخته وایت برد 1
فروش تخته وایت برد 2
تخته وایت برد 4
دکتر رامبد صمیمی
www.rambodsamimi.com
بوتاکس 1
لیپولیز لیزری 2
تزریق چربی 3
زیبایی شکم 7
بیوتی جورجیا
www.beautygeorgia.ir
اقامت گرجستان 1
کار در گرجستان 1
سرمایه گذاری در گرجستان 1
تحصیل در گرجستان 2
آروین چاپ
www.arvinchap.ir
چاپ dvd 1
چاپ CD 2
چاپ دی وی دی 2
چاپ سی دی 5